Cena ocieplenia poddasza

Ocieplenie wełną mineralną

Gdy zastanawiamy się na czym polega ocieplenie poddasza i troszkę się do niego przygotowujemy, to z całą pewnością zastanawia nas jaki jest konkretny koszt ocieplenia. Niestety z budżetem u nas nie zawsze tak kolorowo. Musimy zatem z kosztami się troszkę liczyć. W zasadzie to najczęściej się decydujemy na ocieplenie poddasza za pomocą wełny mineralnej. Co jak co, ale jest to jak najbardziej popularne. Nie pozostaje nam jedyne wycena wełny mineralnej. Tutaj sam proces jest zdecydowanie bardziej złożony. Do wszystkich potrzebnych materiałów potrzebujemy także wycenić wykonawców. Tutaj ceny mogą być naprawdę przeróżne. Czasem różnice są tak ogromne, że nie wiemy czy się śmiać czy też płakać.

Popełniane błędy w wykonaniu ocieplenia...

Co jak co, ale bardzo często się słyszy, że ktoś ocieplił poddasze materiałem bardzo dobrym, a do tego wciąż niestety przez połacie ucieka ciepło. Tutaj ewidentnie mamy do czynienia z błędami, które są popełnione przez wykonawczą ekipę. Powinniśmy się ich jakość ustrzec.

Cena ocieplenia poddasza

Niestaranne docinanie wełny

Błędem bardzo często popełnianym jest niestaranne docinanie wełny. Maty czy też płyty muszą być o sześć centymetrów szersze, a niżeli wynosi sam rozstaw krokwi. Zakleszczają się wtedy dobrze między nimi. Ułożenie zbyt luźnie czy to wcześniej czy też później spowoduje osiadanie się wełny. Obrazują dobrze to termowizyjne zdjęcia dachów, na których dokładnie widać, że dach jest zaizolowany dobrze z wyjątkiem pasa szerokiego wzdłuż kalenicy. Jest to przestrzeń bez wełny. Czasem pojawia się także błąd wciskania na siłę wełny. Jest to znowu przesada w drugą stronę. Wciskanie zbyt szerokich mat czy też płyt pomiędzy krokwie niszczy samą strukturę wełny jak i także zmniejsza jej termiczną izolacyjność. Kolejny i jednocześnie ostatni błąd często popełniany to z kolei nieuszczelnienie styków pomiędzy płytami. Jak widać nawet fachowcy się mylą i jak tutaj mamy być mądrzy? Trudno jest się w tym wszystkim rozeznać.