Jakie są przybliżone koszty ocieplenia domu wełną mineralną?

Koszty ocieplania domu wełną mineralną

 

Jednym z rodzajów wełny mineralnej jest wełna skalna. To materiał izolacyjny, w który warto zainwestować, bowiem to inwestycja na lata. Dlaczego akurat wełna skalna jest dobrym wyborem? Jakie są koszty ocieplania nią domu?

 

Zacznijmy od tego, jak się produkuje wełnę skalną, bowiem wszystkie jej zalety jako materiału izolacyjnego wynikają ze składu. Do produkcji wykorzystuje się bazalt, gabro, dolomit lub kruszywo wapienne. A zatem wełna skalna to materiał całkowicie naturalny. Podczas produkcji bazalt zostaje roztopiony w wulkanicznej temperaturze - ponad 1400°C i następnie rozwłókniony. Dodaje się gabro, dolomit lub kruszywo wapienne. Mieszanka włókien skalnych zostaje uformowana w płyty, maty czy otuliny. Jakie cechy wełny skalnej wynikają z takiego składu?

  • Gwarancja niepalności - izolacja z wełny skalnej ROCKWOOL jest odporna na temperatury powyżej 1000°
  • Komfort termiczny – wysoka termoizolacyjność wełny daje ciepło zima i chłód latem.
  • Skuteczne wyciszenie – wełna skalna ma doskonałą izolacyjność akustyczną.
  • Paroprzepuszczalność – dzięki temu dom „oddycha”, izolacja nie przyczynia się do rozwoju pleśni i grzybów.
  • Trwałość – ponad 55 lat – w tym czasie wełna nie straci swoich parametrów

Jakie są przybliżone koszty ocieplenia domu wełną mineralną?

Ile w przybliżeniu kosztuje ocieplenie domu wełną skalną?

Ile kosztuje ocieplenie 1 m2 powierzchni dachu? Jakie jest koszt ocieplenie 1 m2 ścian zewnętrznych? Najłatwiej i najszybciej odpowiemy sobie na to pytanie korzystając z aplikacji na stronie ROCKWOOL.

https://www.rockwool.pl/wsparcie/narzedzia/zapytaj-o-cene-welny-skalnej/

Dzięki aplikacji otrzymamy ofertę cenową, a także dostaniemy wskazówki, jakie produkty są odpowiednie do naszych potrzeb. Korzystając z kalkulatora ROCKWOOL mamy także pewność, że wybieramy rozwiązania pozwalające budować zgodne z wysokim standardami jakościowymi, spełniając jednocześnie nowe wymagania warunków technicznych obowiązujących od 2021 roku. Poza tym w kalkulatorze jest też możliwość znalezienia szybko i sprawnie wykonawcy ocieplenia, należącego do grupy Certyfikowanych Wykonawców ROCKWOOL.

Jak działa aplikacja:

1 – W formularzu podajemy, czego szukamy – do wyboru mamy zakup izolacji z wełny skalnej lub wykonanie ocieplenia.

2- Określamy co planujemy ocieplać (ściany, dach, podłoga, kominek) oraz podajemy ich metraż.

3 – Aplikacja pokazuje rekomendowane produkty potrzebne do ocieplenia konkretnej przegrody o określonej powierzchni.

4 - Podajemy rejon, w którym stoi dom – wtedy system znajdzie działających w pobliżu zarówno dostawcę wełny skalnej ROCKWOOL, jak i wykonawcę izolacji budynku.

5 - Następnie wybieramy konkretnych dystrybutorów i/lub wykonawców, od których chcielibyśmy otrzymać oferty.

6 – Po podaniu danych kontaktowych, czekamy na oferty.

 

Koszty ocieplenia a trwałość izolacji

 

Zasada - im bardziej trwała izolacja, tym w ostatecznym rozrachunku niższe koszty ocieplenia.

Ocieplając dom, najlepiej wybierać rozwiązania na kilkadziesiąt lat, by inwestycja w ocieplenie była opłacalna. Takim rozwiązaniem jest właśnie izolacja z wełny skalnej, która nie traci swoich właściwości nawet po 55 latach użytkowania! Tak dobre parametry wynikają z tego, że jest produkowana z naturalnej skały w 97%, dzięki czemu jest niezwykle odporna na ściskanie, nie zmienia się z upływem czasu.

Przy podejmowaniu decyzji bierzmy więc pod uwagę cechy poszczególnych materiałów, a szczególnie ich trwałość, która wprost przekłada się na ostateczne koszty ocieplenia domu.

 

Obliczając koszty, nie zapominajmy także, że dzięki izolacji z wełny skalnej można oszczędzić od 50% aż do 90% energii w nowych i w remontowanych budynkach. A to już czysty zysk!